Recenze HR akcí: Snídaně pro HR – o svobodě a štěstí v práci od OpenOne


19.09.2018 268x přečteno 0 komentářů

V prvním zářijovém týdnu proběhla akce s názvem Snídaně pro HR – o svobodě a štěstí v práci, kterou pořádala společnost OpenOne. Akce se konala v holešovických kancelářích, kde musím pochválit krásnou terasu s výhledem do zeleně. Neformální setkání trvalo 3 hodiny s jednou přestávkou na networking a podtrhla jej zasedací místnost, kde se všichni usadili do sedacích pytlů všech barev.

Hlavními spíkry, kteří vedli diskuzi, byl majitel Michal Beránek a Zdeněk Bohuslav, jakožto angažovaný zaměstnanec s aktivním zájmem o firemní kulturu. Akce byla prezentovaná jako inspirativní setkání za účelem podpory výměny zkušeností, což jistě splnila.

Mezi účastníky se objevil celkem hezký průřez z HR plný fajn lidí - recruiteři, HR manažeři, freelanceři ad. Událost byla zdarma, proto jsem byla v očekávání, v jaké míře bude vlastní firemní prezentace zasahovat do obsahu celého setkání. Zažila jsem placené HR akce, kde spíkři mluvili jen o sobě a zpětně jsem litovala času i peněz, které jsem do své účasti vložila. V tomto mě setkání pořádané OpenOne mile překvapilo a míra sebeprezentace firmy byla nenásilná a v rozumné míře.

A co se na akci probíralo?

  • změna firemní kultury od vedení versus od zaměstnanců
  • konkrétní příklady pro změnu firemní kultury
  • jaká je firemní kultura v OpenOne a jaká k ní vedla cesta
  • důležitost pravdy a hledání osobního proč u zaměstnanců
  • vyřešte u zaměstnanců peníze, ať je čas řešit ostatní

Nechci se rozepisovat o detailech obsahu, protože určitě stojí za to si udělat čas a další akce se zúčastnit:) Všem z oblasti HR bych snídaně od OpenOne doporučila.

Ze setkání jsem si odnesla několik tipů na literaturu a videa týkající se firemní kultury. Pod textem naleznete odkazy na knihy a videa.

kniha Budoucnost organizací

kniha Nastavení mysli

kniha Radikální otevřenost

video Eudardo Briceno

video Simon Sinek