kdo nás inspiruje


některé příklady vnímáme jako hodné následování

z recruiterského řemesla:

GREG SAVAGE

Ikona světového recruitmentu, přes třicet let v oboru náboru, vybudoval několik silných brandů v oblasti vyhledávání talentů jak v Austrálii, tak v Anglii. Greg je známý hlavně tím, že dokáže velmi dobře předvídat vývoj tohoto odvětví i globálních trhů celkově. Pravidelně přináší komentáře k aktuálnímu dění na poli recruitmentu a HR.

SCOTT LOVE

Scott je další ikonou světového recruitmentu. Scott žije ve Washingtonu a pomáhá firmám, které se zaměřují na vyhledávání talentů, svými tréninky a konzultacemi. Za svou kariéru konzultoval více jak 4.000 firem ve 30 zemích světa. Navíc je sám stále aktivní v oblasti recruitmentu, takže jeho podněty jsou hodně prakticky zaměřené.

SHANE McCUSKER

Jeden z průkopníků moderního vyhledávání talentů (sourcing), Shane kdysi pracoval jako programátor, později se pustil do oblasti recruitmentu a výrazně pomáhá posouvat dopředu trh v oblasti sourcing. Je autorem celé řady aplikací, které moderním vyhledávačům talentů pomáhají v každodenní práci.

VINCENT O'DONOGHUE & JOHNNY CAMBELL

Dva báječní lidé odkudsi z Irska, kteří posledních pár let zasvětili sourcingu talentů. Jejich SOURCING NINJA kurz je parádním úvodem do řemesla a technologie. Techniky i tipy a triky, které šíří po trhu, nelze neobdivovat.

Mezi dalšími jmény, které sledujeme,  jsou například Shane McCusker, Petr Hovorka, .... 

 

a mimo recruitment:

TOMÁŠ HAJZLER

Setkání s ním, jeho přednáška před mnoha lety a následně myšlenky, inspirace i knížky, které přinesl a přeložil, nám jsou blízké. Inspiruje, ukazuje, neochvějně věří ve svobodu jednotlivce spojenou se zodpovědností. Určitě doporučujeme některé z knih jeho nakladatelství Peoplecomm.  
 

JANA NOVÁČKOVÁ A KOLEKTIV

Autoři inspirující knížky Respektovat a být respektován boří mnoho mýtů o výchově dětí v moudré a zodpovědné lidi. Knihu respektovat a být respektován by si vlastně měl přečíst úplně každý bez ohledu na to, jestli má, nebo nemá děti. Respekt nám dnes velmi chybí a je dobré si připomenout, jak moc je důležitý.

MIGUEL RUIZ A ČTYŘI DOHODY

Jeho Čtyři dohody jsou dnes již kultovním dílem. Velmi jednoduchý osobní kodex je návodem, jak být lepším člověkem. Jak respektovat a vnímat své okolí, nebýt vztahovačný, nepomlouvat a nemyslet si, že jsem středobodem vesmíru. Jejich interpretace Jaroslavem Duškem je legendární a my ji doporučujeme všem, kteří touží po tom dělat věci jednoduše a přirozeně. Kromě toho divadelní představení Jaroslava Duška je velmi velmi zábavné.

TOMÁŠ BAŤA

Spoluzakladatel obuvnické firmy Baťa a jeden z velikánů podnikání své doby. Synonymem pro toto jméno je podnikání zakládající se na  hodnotách péče o zaměstanance, vytvoření unikátních zaměstnaneckých programů, včetně založení vlastní univerzity. Tomášem Baťou se inspirují firmy i dnes a mnoho lidí vzhlíží k jeho metodám a schopnostem. Nás inspiruje mimo jiné i mottem „odvaha je polovinou úspěchu”.