Adam Červenka

direct search & non executive searchproč dělám nábor a proč mě baví?

Od roku 2016 pracuji v recruitmentu, který mě doslova pohltil. Přináší neustálé výzvy a příležitost poznávat zajímavé lidi. Mou denní prací je cílené vyhledávání profesionálů a jejich propojení s mými zákazníky.

Jednou z nejdůležitějších částí celé práce je pro mě důvěra a silný vztah se zákazníkem i s kandidáty. Jedině tak můžeme společně efektivně naplnit vzájemná očekávání a překonat překážky, které se vyskytnou. Dbám na to, se za každých okolností posouvat směrem k společně vytyčenému cíli a to jako partneři.

co umím nabídnout firmám?

Celou svou kariéru se specializuji na technické, logistické, IT a ekonomické pozice, a proto dokáži být cenným partnerem už při definici projektů díky zkušenostem a informacím z trhu. Umím poradit, jaké jsou finanční i nefinanční očekávání kandidáta, na jakou nabídku by mohl reagovat a samozřejmě zda a kdy lze očekávaného kolegu nalézt. Během svého působení v oboru jsem si již vytvořil širokou síť kontaktů a neustále ji rozšiřuji.

jak vypadá projekt?

Projekty vždy začínají market search, kdy identifikuji a oslovím většinu, nebo všechny dostupné kandidáty.  Zákazník má tak jistotu, že od počátku pracuje s celým trhem a informace podle kterých se rozhoduje jsou komplexní. Spolu se zákazníkem tento dlouhý seznam postupně zužujeme.. Nejprve telefonický prescreening kandidátů, mé setkání s všemi relevantními, následně prezentace nejvhodnějších profilů zákazníkovi a jeho setkání s nimi.

Tím však má práce nekončí, jsem důvěryhodným partnerem a průvodcem všech zůčastněných, dbám na to, aby všichni meli kompletní informace a pomáhám předcházet nedorozuměním nejen v procesu výběru, ale i v rámci onboardingu vybraného kandiáta.

Hodně důležité je pro mne pracovat s kandiáty i zákazníky, kde cítím pozitivní energii, odvahu činit i obtížná rozhodnutí a chuť vlévat elán a energii do ostatních. 

co může čekat kandidát?

Očekávejte diskrétní, upřímný a profesionální přístup. Objektivně Vás budu informovat o Vašem aktuálním postavení na trhu a reálných možnostech. Pokud budeme spolupracovat v rámci konkrétního projektu, vždy dostanete informace o všech postupných krocích náboru, Vašich možostech a výhledu. Můžete se spolehnout, že budu partnerem jak od začátku náborového procesu, tak i po něm. Není rozdíl, zda je pondělí, státní svátek nebo víkend, budu Vám plně k dispozici.

proč flow-r?

Protože mě jednoduše zaujala. Než jsem se začal ucházet o novou pozici, prováděl jsem několika měsíční market search a sledoval zajímavé společnosti v oboru. flow-r mě zaujala mnoha věcmi a aktivitami, ať už profesionálním executive search přístupem k zákazníkům i kandidátům, neformálními setkáními profesionálů nad zajímavými tématy i zajímavým blogem.  Když jsem se potkal s panem Pavlem Plachým, potvrdil mé vnímání flow-r a je mi ctí zde získávat zkušenosti a být součástí skvělého týmu.

co mě baví?

V životě je pro mě důležité budování hodnot a vztahů a to nejen v práci. Velkou část mého já definuje hudba. 8 let se věnuju DJingu a několik let i hudební produkci či pořádání hudebních eventů. Baví mě objevovat a rozvíjet schopnosti a talent ostatních lidí i svůj vlastní, pokládat i zodpovídat zajímavé otázky. A samozřejmě i aktivně sportovat.