Aneta Bajerová

recruitment consultant at flow-rPovažuji se za zapáleného recruitera a konzultanta, kterého jeho práce baví. Během svého působení v České a Finské republice jsem získala zkušenosti v oblasti vyhledávání talentů a obsazování pozic ze strany interního HR i jako externí dodavatel. V rámci své praxe se specializuji především na obory letectví, IT, kvality a technických pozic obecně. Klienti ode mě mohou očekávat plné zaměření na projekt, diskrétnost a odpovědnost.

proč flow-r?

Svoboda je hlavní zásadou, kterou ve svém životě prosazuji. Je poměrně jednoduché se jí řídit v osobní rovině, ovšem o něco těžší se to může zdát v rovině pracovní. Tato klíčová hodnota mě zároveň dovedla i k flow-r. Práci jsem aktivně nehledala, ale poté, co jsem se několikrát zmínila kamarádům z korporací, že nejsem úplně spokojená v práci právě kvůli již zmíněné otázce svobody, jsem se i já stala na nějaký čas „lovenou”. Přicházely návrhy z velkých renomovaných firem, u nichž mi ale po přečtení nabídky, nebo po první schůzce bylo jasné, že v takovém zaměstnání bych se rovnocenným partnerem stát nemohla. Byla bych jedním malým článkem velké mašinerie, který má přesně vymezené hranice a postupy.

Když si představuji svoji ideální práci, vím, že chci sama rozhodovat o tom, kdy a jakým způsobem budu pracovat. Chci si sama vybírat zaměření jednotlivých zakázek a typů společností. Chci mít zároveň možnost se radit s dalšími lidmi z oboru, získávat další know-how a posouvat se v oboru dále. Přesně to mi koncept flow-r umožňuje.

jak vidím pracovní trh?

Dobrých a kvalifikovaných lidí je podle mě opravdu mnoho. Naprostá většina však dobrou práci má, jsou v ní respektováni, spokojeni a pravděpodobně jinou práci aktivně nehledají. Jen malé procento z kvalifikovaných pracovníků aktivně uvažuje o změně. Moje role je tedy identifikovat ty, kteří ještě aktivně nesledují inzeráty, ale pro které by nabídka mého zákazníka mohla být vítaným posunem, pozitivní změnou, kterou možná ještě neřeší, ale rádi ji vyslechnou a zváží.

V takovém případě je ráda provedu celým procesem změny práce, od identifikace, přes aktivní oslovení, představení možností, moderace komunikace s možným novým zaměstnavatelem až po asistenci při onboardingu v nové práci. 

co čekat jako kandidát?

Pokud Vás budu kontaktovat, není mým cílem Vás přemluvit jít na pohovor. Mým cílem je dozvědět se více o Vás a Vašich profesních i osobních zkušenostech a cílech. Až poté můžeme diskutovat, zda je moje aktuální nabídka pro Vás zajímavá, nebo zda s Vámi zůstanu v kontaktu a v budoucnu Vám nabídnu jinou, lépe vyhovující Vašim představám a ambicím.

co čekat jako firma?

Jako firma - zákazník, čekejte, že pokud se pustím do práce na Vámi zadané pozici, udělám vše pro to, abychom našli správného kandidáta. Počínaje využitím zdrojů, o kterých se Vám možná ani nesnilo, přes zkušenosti z oboru s kandidáty nejen mými, ale všech mých kolegů, až po provedení Vás i kandidáta celým procesem. Nejdůležitější však je, že chci pracovat jen na několika málo projektech současně, abych měla opravdu dostatek času se každému projektu intenzivně věnovat, dodat relevantní informace z trhu, dobře reprezentovat Vaši firmu v očích kandidátů a zajistit servis, který ode mě očekáváte. 

co dělám, když nepracuji?

Toho je opravdu hodně - procházím se se psem, cvičím jógu, jezdím na lyžích/snowboardu, hraji tenis, jsem v galerii moderního umění, maluji, navštěvuji divadlo, degustuji, čtu si.