Kateřina Mrázováproč jsem nezůstala v interním HR?

V minulosti jsem měla možnost pracovat v headhunterské společnosti, ale i v interním HR. Díky této zkušenosti jsem si potvrdila, že interní HR není nic pro mě. V interním HR jsem měla hromadu zadaných projektů, málo času se věnovat kandidátovi, hiring managerovi i celému procesu jako takovému. Chybělo mi sofistikované vyhledávání kandidátů s přesahem až do detektivní a investigativní role. Tohle naopak externí práce headhuntera nabízí plnou měrou.

proč flow-r?

Protože představuje svěží a energickou společnost sdružující profesionály v oblasti recruitmentu a executive search. Jedním z několika důvodů, proč jsem si flow-r vybrala, jsou hodnoty firmy. Svoboda a nezávislost spolu se zodpovědností jsou důležitým aspektem i mého osobního pohledu na svět.

kandidáti?

Oslovuji takové kandidáty, kteří mají velmi dobré zaměstnání, jsou ve firmách respektováni a slušně ohodnoceni. Proto je pro mě zásadní nepřicházet za nimi s jen tak ledajakou nabídkou. Na každý projekt chystám detailní průzkum trhu, pečlivě vybírám kandidáty a  právě ty  pak s konkrétní nabídkou oslovím. Kandidát je pro mě stejně důležitý jako firma. I díky velmi individuálnímu přístupu k firmám můžu poznat, zda nejen Vaše kvalifikace, ale i osobnost, zapadne do kultury firmy či týmu.

a firma?

Ráda pracuji s firmami na těžce obsaditelných pozicích. Alfou a omegou je správně pochopit, koho klient potřebuje, a jaká má od kandidáta očekávání. Následný direct search je poté mnohem snazší. Na target list vyberu konkrétní firmy, identifikuji v nich vhodné kandidáty, oslovím je a pozvu na kávu či oběd, kde si povídáme o jejich aktuální situaci i plánech do budoucna. Pokud najdu ten správný "fit", zákazníka kandidátovi představím a obě strany propojím. Ani poté moje práce nekončí.

Snažím se provázet obě strany celým procesem, pomoci jim pochopit se navzájem a předejít nedorozuměním. Pokud se kandidát s firmou dohodne na nástupu, velmi ráda jej provázím i během onboardingu. Hnacím motorem v mé práci  je satisfakce, a ta přichází při spokojenosti na straně klienta i dosazeného kandidáta.

a trochu o mně?

Moc ráda cestuji, ocením dobré pivo, hodně čtu a ráda se bojím u hororů. Taky mám moc ráda detektivky, snad proto každý projekt beru jako osobní výzvu a cítím se jako detektiv hledající tu správnou strategii.