Olga Leharová

executive search & direct search & top management outplacementProč dělám nábor a co mě na tom baví?

Jsem člověk, který nemá rád stereotypy a ráda poznávám nové lidi. K náboru jsem se dostala už jako studentka Vysoké školy CMI ESMA Barcelona. Hned jsem věděla, že oblast HR je směr, kterým se v životě chci vydat. Prošla jsem si různými pozicemi napříč HR v rámci mezinárodních společností (Opavia – LU, a.s., Kraft Foods a.s., Mondedez International) a své fungování v HR jsem zakončila z pozice HR Manager v rámci holdinku p.k.Solvent, pod který mimo jiné spadá řetězec prodejen Teta drogerie. V průběhu všech těch let jsem vždy měla nejblíže právě k recruitmentu. a nalézání vhodných kandidátů na ty nejnáročnější pozice ve firmě. 

Každá firma, každý tým, každý manažer a každý kandidát je originál. Na světě nenajdete nic, co by bylo stejné a tak je to i s lidmi. Každý člověk je originál a má svůj příběh. Člověk, který vás uchvátí svou osobností, nemusí vyhovovat požadavky na otevřenou pozici a naopak, ale nikdy nevíte, kdy a kde vám zkříží cestu. Každý z nás je unikátní osobnost a ne vždy jednoduchá, ale i ten největší introvert či extrovert, má něco, co stojí za to poznat a pracovat s ním dál. Stejné je to i s firmami různých velikostí a zaměření. Každá je v něčem originální a specifická, tak pojďme společně objevit, v čem jste jako kandidát či firma unikátní a co pro vás mohu udělat. 

Jak přistupuji k zákazníkovi – firmě?

Z vlastní zkušenosti vím, že spousta personálních agentur zatěžuje své klienty doporučeními, která se týkají kvantity zaslaných životopisů a doporučení kandidátů, které klient musí vidět nebo naopak musíte agenturu uhánět o informace v jakém stavu projek na obsazení požadované pozice je. Díky těmto zkušenostem je můj přístup mnohem průhlednější a pragmatický.  Nabízím profesionální, empatický, racionální přístup k vyřešení vašich požadavků na kandidáta, jenž má kvality, které doopravdy potřebujete. Zároveň dbám na kvalitu nikoli na kvantitu. Jen vyjímečně se stane, že pracuji na více než dvou projektech v jednom čase, abych se mohla kandidátům i zákazníkovi věnovat naplno. 

Co udělám pro kandidáta?

Ke kandidátovi se vždy chovám tak, jak bych chtěla, aby se ke mně headhunter choval. Pomohu Vám zorientovat se na trhu a nalézt směr, který Vám bude dávat smysl, a ve kterém uvidíte reálnou možnost seberealizace. Pokud to půjde, představím představím Vám firmu, jejiž kultura a způsob chování bude blízký Vašemu nastavení a Vašim základním lidským hodnotám. Naopak nebudu Vás tlačit do projektů, kde bude zjřejmý nesoulad Vašich a firemních očekávání.

Proč jsem ve flow-r?

Po více než 15 letech zkušeností z HR oboru a dosažení „kritické“ úrovně zkušeností, a hlavně životní zralosti, jsem vážně zvažovala, jakou práci chci ve svém dalším životě dělat. Došla jsem k tomu názoru, že chci práci, kde budu od samého začátku jistě vědět, že každý krok, každá drobnost, kterou udělám je z podstaty smysluplná. flow-r všechny tyto hodnoty naplňuje a propojuje je u klienta i kandiátů. 

A co mě baví?

Nejraději trávím čas cestováním a objevováním nových zajímavých míst, lidí a jejich příběhů. S oblibou si odpočinu a odreaguji se jógou, jízdou na kole, plaváním nebo při hraní ping pongu. Rodina mě inspiruje v mnohém. Nejvíce však v tom, že život je opravdu krátký a je potřeba si každý den užívat na plno. Řídím se tedy pravidlem „zlaté dobré časy žijeme právě teď a tady.“