Pavel Plachý

zakládající člen a senior partnerzakládající člen flow-r a senior partner

Pokud se k nám do flow-r chcete přidat nebo s námi jakkoliv spolupracovat, budu pravděpodobně jedním z prvních lidí, se kterými se potkáte. Ve flow-r mám roli "katalyzátora", tedy prvku, který vstupuje do interakce, urychluje ji, nebo zpomaluje a znovu z ní vystupuji pozměněn a poučen. 

To, co je pro mě důležité, je přirozený růst - pokud vytvoříme pevné a stabilní základy, můžeme přirozeně růst - regionálně, oborově, znalostmi, zkušenostmi, i jako lidské bytosti.

Koncept flow-r je pro mě propojení přístupů a pocitů, ke kterým posledních několik let postupně směřuji, které objevuji a které zkusím vyjádřit následujícími slovy.

Svoboda - už několik let se snažíme nalézt cestu, jak skloubit hybnou sílu větší firmy se svobodou a angažovaností jednotlivců. Flow-r vidíme jako řešení.

Nezávislost - budujeme brand každému konzultantovi, nebojíme se, že půjde ke konkurenci nebo k zákazníkovi. Vytváříme a nabízíme prostředí, které bude výhodné pro všechny zúčastněné.

Profesionalita a excelence - sdružujeme lidi, které jejich práce baví, naplňuje, jsou v ní dobří, a proto ji dělají, jak nejlépe umí.

Přátelství a komunita - rizikem one-man podnikání je samota, nemožnost sdílet rizika, obavy ani radosti s lidmi, kteří řeší stejné věci.


A co mě baví a inspiruje? 

Baví mě různorodost, propojení znalostí a zkušeností z různých oborů a zájmů. Mám rád meditaci a soustředění na golfu, krásu moře pod i nad hladinou, krásy světa tuzemské i cizokrajné a moc rád poznávám zajímavé lidi.

Rád se inspiruji lidmi kolem mě:

Pavel Lipovský je pro mě žijící exponát důvěry, otevřenosti, nadšení a respektu ke všem kolem sebe. Je mi potěšením s ním pracovat každý den už několik let.

Radvan Bahbouh je hodný respektu svým obrovským rozhledem, znalostmi, zkušenostmi i mezioborovým přesahem. Přitom on sám je nádhernou kombinací sebevědomí a pokory. Do setkání s ním jsem netušil, že je možné tyto vlastnosti skloubit.

W. Timothy Gallwey a jeho přístup k učení se, prezentovaný v knížkách Inner game of tenis a Inner game of golf mi pomohl poznat, že k tomu, abychom se něco naučili, nepotřebujeme trenéra, který nám pomůže opravovat chyby, ale mnohem víc pozornost k vlastnímu tělu a pozorování příčiny a následku. A v neposlední řadě Thomas Moore – spisovatel, kněz, mnich, psychoterapeut,... člověk s nádherným pohledem na všední i neobvyklé stránky života.

A stručně ze CV?

Vystudoval jsem Obchodně podnikatelskou fakultu Slezské univerzity, obor Ekonomika podnikání v obchodě a službách se specializací na poradenství. V oblasti recruitmentu pracuji již od roku 2002.

Po přestěhování do Hradce Králové jsem pracoval tři roky jako key account manager v oblasti podnikových financí, controllingu a business inteligence.

Svou kariéru "zaměstnance" jsem zakončil na pozici regionálního ředitele rakouské personální agentury. Zde jsem po tři roky získával zajímavé zkušenosti a znalosti nejen v ČR, ale i z centrály společnosti ve Vídni, recruiterského projektu na Slovensku a z krátké spolupráce se skotskými partnery při rozjezdu poboček v Edinburghu a Glasgow.

A nyní se naplno věnuji flow-r.