Pavel Plachý

executive search & top management outplacementzakladatel firmy & managing partner

Pokud s námi začínáte spolupracovat, ať již jako zákazník, nebo budoucí kolega, budu pravděpodobně jedním z prvních lidí, se kterými se potkáte. Ve flow-r mám na starosti fungování firmy jako celku, starám se o některé aktivní zákazníky, a v průběhu roku řeším obvykle i nekolik svých executive search (zde) projektů. 

Protože při své práci potkávám spoustu zajímavých lidí s inspirujícími zkušenostmi, rád je propojuji s odbornou veřejností v rámci RECRUITMENT FORA, více zde. Organizace těchto setkání mi přináši radost a inspiraci od zajímavých lidí nejen z byznysového prostředí. 

moje projekty?

Naprostá většina mých projektů je v oblati executive search, tzn. obsazení top manažerských pozic. Spolu s kolegy se v rámci direct search věnuji i top specializovaným projektům, často mezinárodního charakteru. V posledních letech se věnuji i outplacement projektům, především pro top management u mých zákazníků. Mezi mé zákazníky patří výrobní i automotive společnosti, R&D sektor, banky i FMCG a TELCO společnosti. 

 
 
 

 
 
 
 
 

co mám za sebou?

Svoji firmu, nyní vystupující pod značkou flow-r executive search jsem založil v roce 2008 a vůbec první můj obsazený projekt byl výrobní ředitel pro tradiční výrobní firmu od Hradce Králové. Od té doby jsme spolu s kolegy v rámci direct search / executive search obsadili mnoho set skvělých kandidátů pro mnoho desítek zajímavých firem od výroby, přes finance, bankovnictví, R&D, stavebnictví či IT především v CEE regionu

Většina mých kandidátů i obchodních partnerů při spolupráci oceňuje "nejen HR - recruiterský" rozsah mých zkušeností ovlivněný předchozí obchodní, projektovou i manažerskou kariérou v českých i mezinárodních firmách. 

Svoji kariéru jsem začínal jako Projektový manažer / KAM v oblasti podnikových financí, controllingu a business inteligence. Byla to neskutečná zkušenost, pomáhat velkým firmám a jejich managementu objevovat užitečná data uvnitř firmy a na jejich základě vytvářet analýzy a přediktivní modely použité pro středně a dlouhodobé rozhodování. 

Další moje neméně cenná zkušenost byla z mezinárodního korporátního prostředí, kde jsem začínal jako manažer jedné pobočky, následně dostal svěřeno několik dalších poboček v ČR, poté se přidaly další kanceláře na Slovensku a zapojen jsem byl i do rozjezdu nového byznysu ve Skotsku s kancelářemi v Glasgow a Edinburghu. V době kdy jsem odcházel z této firmy, jsem měl na starosti byznys o více než 700 pracovnících ve třech zemích. Z této manažerské zkušenosti v mezinárodním prostředí stále čerpám při setkáních s kandidáty, zákazníky i při některých poradenských projektech. 

co je pro mě důležité?

Za důležitý považuji přirozený růst - pokud vytvoříme pevné a stabilní základy se zřetelými principy, můžeme přirozeně růst - regionálně, oborově, znalostmi, zkušenostmi, i jako lidé. Koncept flow-r je pro mě propojení přístupů a pocitů, ke kterým posledních několik let postupně směřuji, které objevuji a které zkusím vyjádřit následujícími slovy:

Zodpovědnost - už několik let se snažím nalézt cestu, jak skloubit hybnou sílu větší firmy se zodpovědností a angažovaností jednotlivců. flow-r vidím jako řešení.

Nezávislost - budujeme brand každému konzultantovi,  vytváříme a nabízíme prostředí, které je výhodné pro flow-r i recruitera. 

Profesionalita a excelence - spojujeme lidi, které jejich práce baví, naplňuje, jsou v ní dobří, a proto ji dělají, jak nejlépe umí.

Komunita - rizikem "one-man" podnikání je samota, nemožnost sdílet rizika, obavy ani radosti s lidmi, kteří řeší stejné věci.

co mě baví a inspiruje? 

Baví mě různorodost, propojení znalostí a zkušeností z různých oborů a zájmů. Mám rád meditaci a soustředění na golfu, krásu moře pod i nad hladinou, vítr v plachtách, krásy světa tuzemské i cizokrajné, zajímavé jídlo a dobré víno,... a moc rád poznávám zajímavé lidi.

Těším se na spolupráci s Vámi

Pavel