nacházíme vám kolegy


Jsme recruiteři – specialisté na vyhledávání jiných specialistů. Takových, které vaše firma potřebuje. Jsme experti na nábor, žijeme náborem a odpovídajícím způsobem o něm přemýšlíme. Věříme, že recruitment je krásné řemeslo a že má v moderní době na trhu stejné místo jako např. právní či bankovní služby. 

Úspěšné obsazení vaší pozice je příběh, který spolu musíme prožít. Od začátku do konce. 

V čem spočívá naše úloha a role? Především v přidané hodnotě.

Správný recuiter je v prvé řadě konzultantem. Dokáže pochopit, co po něm chcete. Zároveň Vám zvládne poradit a maximálně zvýšit šance na úspěch projektu. Zná svůj trh, zná firmy, zná kandidáty, zná pozice.

Stejně tak je dobrý recruiter i obchodníkem. Naším cílem je pochopit přednosti Vašeho projektu a umět vás i váš projekt "prodat" tomu správnému kandidátovi. 

Než se dohodneme na spolupráci, dozvíte se od nás, zda to, co hledáte, vůbec existuje.

Pokud ano, pustíme se do detailního market search, kde definujeme a identifikujeme všechny relevantní, nebo aspoň naprostou většinu vhodných kandidátů.  Na základě získaných dat společně s Vámi upravíme zadání tak, aby Váš projekt (pozice) v tvrdé konkurenci na trhu u kandidátů uspěl. Je třeba upravit náplň práce? Zatraktivnit ohodnocení? Rozšířit nebo zúžit působnost či kompetence kandidáta? Umíme vám říct, kde mohou být slabší místa vaší nabídky a na co a jak budou kandidáti  reagovat.

Následně začíná klíčová část celého procesu, recruiter osobně napřímo oslovuje konkrétní kandidáty, prodává váš projekt, šíří dobré jméno vaší firmy a dává trhu najevo, že jste tady! Recruiter poznává jednotlivé kandidáty, zjišťuje jejich motivaci, je zároveň obchodník i psycholog. Umí zjistit, zda člověk, sedící proti němu, je ten, kterého hledáte. Připraví kandidáta na konkrétní projekt a Vám jako zaměstnavateli zjistí všechny motivační i stimulační prvky kandidáta, na které bude při setkání s Vámi reagovat. 

Má kandidát důvěru recruitera? Má recruiter důvěru kandidáta? Výborně, jdeme na osobní setkání ve firmě. Na něm je trojice kompletní. Recruiter je mediátor setkání, poslouchá, vnímá atmosféru, když je potřeba, přebere otěže nebo uvolní atmosféru. Už teď se rozhoduje, jestli to vzájemně jiskří. 

Úspěšným prvním kolem to však nekončí, recruiter provází obě strany celým procesem poznávání tak, aby nevzniklo nedorozumění, aby všichni měli všechny relevantní informace, aby účastníci neměli důvod vytvářet si doměnky. 

Pokud máte vybraného kandidáta, recruiter je ta správná osoba pro předběžné projednání pracovní nabídky. Rozumí svému kandidátovi, má jeho důvěru a umí ověřit a vykomunikovat, aby nabídka kterou kandidátovi dáte, byla přijata a společný příběh mel šťastný konec. 

Ruka je v rukávu, obě strany se dohodly.

Je hotovo? Nikoliv. 

Tíha odpovědnosti se teď přesouvá hlavně na firmu. Kvalitní adaptační proces, pravidelná komunikace, sdělování si zpětné vazby. Recruiter je tu stále, jak pro kandidáta, tak pro klienta. Pokud řeší zádrhel, řeší ho společně

Všechny strany jsou si rovny a vycházejí z partnerské spolupráce. Cílem je vždy obsazení pozice, zvýšení prestiže společnosti na trhu práce a spokojený nový kolega ve Vašem týmu.

Recruitment vnímáme jako people relations business. Pokud máte zájem o náš čas, energii a know-how, rádi vás i váš projekt poznáme.