Kdy si najmout headhuntera?

4 min.

Ideální doba, kdy si externí partnery, kteří vám najdou výkonné a kvalifikované manažery, najímat, nastává většinou, když společnost prodělává dramatický růst, nebo se vzpamatovává ze špatného období.

Pojďme si tedy uvést konkrétní důvody, kdy se určitě vyplatí, si headhuntera najmout. 

potřebujete nutně obsadit klíčovou pozici

Jestliže máte volnou pozici, která vaší firmě může způsobit ztracený zisk, nebo promarněné příležitosti, využijte služeb recruiterských společností, které vám pomohou riziko ztrát snížit.

máte pozici, která je příliš specifická

Hledáte člověka s jedinečným setem znalostí, schopností a vědomostí a ještě navíc, aby zapadl do kultury společnosti? 

vstoupili jste na nobvý trh, nebo jste vytvořili novou pozici

Hledáte lidi mimo svůj obor a zaměření? Nemusíte panikařit, a místo toho využijte rozsáhlé znalosti a know-how recruiterských společností, které k tomu mají potřebné prostředky.

potřebujete diskrétně najít náhradu za stávajícího kolegu  

Firmám, co potřebují vyměnit manažera, který stále zastává důležitou roli ve firmě, poskytují recruiterské společnosti absolutní utajení.

potřebujete ulovit talenty z firmy, se kterou máte křehké vztahy

Jestliže potřebujete přijmout talentovaného člověka  z firmy, která je vaším konkurentam, partnerem nebo s ní máte jiné důležité vztahy, recruiterské společnosti vás ušetří případných nepříjemností svou diskrétností.

vaše týmy postrádají různorodost

Pokud je součástí zadání i podpora diverzity týmu a pozitivní diskriminace, může diskrétní přístup recruiterské firmy pomoci k dobré volbě. 

chcete mít pro váš vyšší management záložníka

Zjistili jste, že někdo z vašich manažerů přemýšlí o odchodu, nebo chcete mít jen odpověď na nečekané situace? Kvalitní kandidát v záloze pro váš vyšší management vám zajistí výhodu.

vyčerpali jste své zdroje kvalitních kandidátů

Je běžné, že časem vysajete všechny spolehlivé zdroje, které vám do teď přihrávaly kvalitní kandidáty. Potom je čas, vydat se do nových vod a rozhodit nové sítě. Recruiterské společnosti mají často jiné zdroje kantidátů.

Neberte hledání kandidátů pro vyšší manažerské pozice na lehkou váhu. Jedná se o zásadní posty a jejich představitele musíte vybírat velmi pečlivě. Může na tom záviset budoucnost firmy. 

Pavel

Pavel Plachý je spoluzakladatel a katalyzátor dějů ve flow-r, první recruiterské společnosti konceptu 2.0. Neúnavný propagátor svobody a zodpovědnosti v pracovním prostředí i všedním životě. Technooptimista věřící v budoucnost lidstva. Můžete ho sledovat na TwitteruLinkedin či Facebooku.