Pavel Plachý

executive search konzultant & managing partner

flow-r executive search jsem založil v roce 2008 a mým prvním obsazeným projektem byl výrobní ředitel pro tradiční strojírenskou firmu od Hradce Králové.

Od té doby jsme spolu s kolegy v rámci direct search / executive search obsadili stovky skvělých kandidátů pro desítky zajímavých firem od výroby, přes finance, bankovnictví, R&D, stavebnictví či IT především v CEE regionu.

Většina mých kandidátů i obchodních partnerů při spolupráci oceňuje nejen mé dovednosti recruitera / headhuntera, ale i široký rozsah zkušeností ovlivněných předchozí obchodní, projektovou i manažerskou kariérou v českých i mezinárodních firmách. Díky nim často nabídnu řešení, která nejsou na první pohled zřejmá a přitom dobře fungují.

Těším se na úspěšnou spolupráci i s Vámi.

mé projekty

Od roku 2008 nacházím kandidáty na TOP manažerské a strategické pozice pro střední a velké společnosti. Mými partnery jsou české i mezinárodní firmy v regionu střední Evropy.

Mezi mé zákazníky patří výrobní i automotive společnosti, R&D sektor, banky, FMCG i TELCO společnosti. 

předchozí
zkušenosti

business intelligence & controlling

Svoji kariéru jsem začínal jako projektový manažer / KAM v oblasti podnikových financí, controllingu a business intelligence. Byla to obrovská zkušenost pomáhat velkým firmám a jejich managementu objevovat užitečná data uvnitř firmy a na jejich základě vytvářet analýzy a prediktivní modely použité pro středně a dlouhodobé rozhodování. 

TOP management & mezinárodní působení

Další moje neméně cenná zkušenost byla z mezinárodního korporátního prostředí, kde jsem začínal jako manažer jedné pobočky, následně dostal svěřeno několik dalších poboček v ČR, poté se přidaly další kanceláře na Slovensku a zapojen jsem byl i do rozjezdu nového byznysu ve Skotsku s kancelářemi v Glasgow a Edinburghu.

inspirace do dnešní práce

V době kdy jsem odcházel z výše uvené firmy, jsem měl na starosti byznys s více než 700 pracovníky ve třech zemích. Z této manažerské zkušenosti v mezinárodním prostředí stále čerpám při setkáních s kandidáty, zákazníky i při některých poradenských projektech. 

úspěšnost projektů

aktuální úspěšnost 98 %

Od roku 2008 se úspěšnost mých projektů pohybuje nad 90 %. Od roku 2018 do současnosti jsem úspěšně obsadil dokonce 98 %. 

nedávno obsazené projekty

pozice / projekt

region

obor

time to fill

CFO CEE region strojírenství 6 týdnů
CEO CZ  automotive  8 týdnů
HR manažer CEE region strojírenství 7 týdnů
marketing director CEE region FMCG 7 týdnů
R&D director CZ telco 8 týdnů
CEO CEE region sales 7 týdnů
CFO CZ automotive 6 týdnů
CTO CEE region strojírenství 6 týdnů

něco o mně

Baví mě různorodost, propojení znalostí a zkušeností z různých oborů a zájmů. Mám rád meditaci a soustředění na golfu, půvab moře pod i nad hladinou, vítr v plachtách, krásy světa tuzemské i cizokrajné, dobré jídlo a víno,... a moc rád poznávám zajímavé lidi.

reference

S flow-r executive search jsme pracovali na mnoha projektech a pokaždé jsme byli velmi spokojeni s rychlostí, systematičností práce, kvalitou výběrového procesu i doporučených kandidátů.

Pavel i Zuzka jsou profesionálové s výbornou znalostí trhu i psychologie kandidátů, takže jejich služby i poradenství mají velkou přidanou hodnotu v rámci celé spolupráce.

Oceňuji také jejich mimořádnou flexibilitu a osobní přístup.
Jan Soóky HR Manager CZ, SK, HU IMPERIAL BRANDS https://www.linkedin.com/in/jansooky/
S recruitery flow-r executive search spolupracuji již mnoho let a děkuji jim za spoustu vynikajících kolegů a zajímavých setkání.

Jedna z věcí, kterých si cením, je jejich snaha pochopit nejen hledanou pozici, ale i hledaný profil kandidáta z pohledu týmu, do kterého bude nastupovat.

Po letech spolupráce je to již snadnější, znají moje očekávání. K výběru dostanu vždy kandidáty, kteří odpovídají nejen profesním, ale i lidským požadavkům.

V nedávné době pro mne hledali i kolegy v zahraničí pro naše pobočky a opět úspěšně.
Karin Hrunková CFO ASSA Abloy East Europe https://www.linkedin.com/in/karin-hrunkov%C3%A1-7b583513/
S flow-r som spolupracoval na projekte, ktorý mal pre našu spoločnosť Electro World veľkú dôležitosť. Zuzka po celý čas spolupráce reagovala promptne, odborne ale hlavne ľudsky čo je veľká pridaná hodnota pokiaľ ide o proces náboru.

Jej komunikačné zručnosti a odborné skúsenosti nám dávali pocit bezpečia, že sa celý proces podarí dotiahnuť do úspešného konca. Zuzke ale aj celému tímu flow-r prajem veľa úspechov a spokojných klientov na oboch stranách.
Andrej Višacký HR manager NAY https://www.linkedin.com/in/andrej-visacky/
S flow-r executive search máme zkušenosti už nějaký ten rok. Primárně spolupracujeme s Pavlem Plachým.

Jako skupina několika společností potřebujeme servis, který je dodavatel schopen dodat pro různé entity a jejich potřeby. To se flow-r daří.

Spolupráce s nimi je vždy na velmi profesionální úrovni, velmi oceňuji jejich pro-aktivní přístup a otevřenost. Pavel s námi udržuje pravidelný kontakt a ví, co se u nás děje. Díky tomu je pak nastartování každé nové zakázky jednoduché.

Díky za vše.
Zuzana Formánková Executive Manager - Recruitment, skupina ČSOB https://www.linkedin.com/in/zuzana-form%C3%A1nkov%C3%A1-89ab619/
Pavel Plachý z flow-r executive search ve mě oživil mé původní představy a očekávání toho, jak by měl vypadat a fungovat headhunter.

Evidentně jsem potřeboval čas a trochu štěstí se nakonec s Pavlem potkat, abych viděl, jak vypadá ryzí práce "s lidmi". Opravdu správně zformulovat Vaše silné a slabé stránky, ale hlavně vidět přidanou hodnotu v tom, co Vás baví a naplňuje.

Osobně mě ale nadchlo, že viděl a dokázal si uvědomit potřeby firmy několik měsíců a let dopředu a podle toho byl schopen identifikovat vhodného kandidáta a schopnosti, které budou potřeba až mnohem později.

Je až neskutečné, že i v dnešní době je někdo schopen toto vše zasadit do dobrého osobního příběhu bez ohledu na obor ve kterém se pohybujete a jehož hlavním středem jste Vy – ať již jako kandidát nebo Vy jako klient.
Oldřich Myslivec CFO Qminers https://www.linkedin.com/in/oldrichmyslivec/
Chtěl bych poděkovat flow-r executive search a konkrétně headhunterovi Adamu Červenkovi za spolupráci, která pro nás byla velmi přínosná. Podařilo se nám společnými silami obsadit klíčovou pozici vedoucího lékaře pro jeden z našich investičních projektů. Spolupráce probíhala na velice profesionální úrovni.

flow-r executive search budou pro nás, pří dalším hledaní zaměstnanců, první volbou.
Roman Petr CEO - RP Clinic, partner RP Invest
Zkušenosti s flow-r executive search bych popsala jako profesionální přístup, rychlé a konstruktivní jednání a samozřejmě úspěšné projekty.

flow-r vnímám jako dlouhodobého partnera ráda budu spolupracovat i v budoucnu.
Adela Wiesnerova HR manager KION group https://www.linkedin.com/in/tom%C3%A1%C5%A1-dvo%C5%99%C3%A1k-325807130/
Ve flow-r executive search jsme našli spolehlivého a dlouhodobého partnera nejen pro český trh.
Tomáš Dvořák Sales Director JD Ddvorak / TESTSYSTEME https://www.linkedin.com/in/adela-wiesnerova-48a8b658/

mé články

Headhunting - lov na ty nejchytřejší

Headhunting - lov na ty nejchytřejší

Psychologie v headhuntingu II. Vliv kultury a hodnot

Psychologie v headhuntingu II. Vliv kultury a hodnot

Psychologie v headhuntingu I.

Psychologie v headhuntingu I.

Překonávání odporu a vytváření angažovanosti: Jak psychologie pomáhá v headhuntingu

flow-r survey 2023

flow-r survey 2023

připravujeme další komplexní průzkum

Resilience v byznysu: Proč mít pevné nervy (a smysl pro humor) na manažerské pozici

Resilience v byznysu: Proč mít pevné nervy (a smysl pro humor) na manažerské pozici

12 situací, kdy využít executive search

12 situací, kdy využít executive search